1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: podejrzenie Tu
Ola Olka

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14929

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-07-02, 08:09   Temat: podejrzenie Tu
arawis bardzo mi przykro. Przyjmij wyrazy współczucia ::rose:: ::rose::
  Temat: podejrzenie Tu
Ola Olka

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14929

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-07-01, 08:30   Temat: podejrzenie Tu
arawis bardzo mi przykro. Ten rodzaj nowotworu jest szczególnie podstępny, nie reaguje dobrze na leczenie i ma ogólnie złe rokowania. Dobrze że ciocia ma odpowiednią opiekę to teraz najważniejsze. Trzymaj się... Przesyłam uściski.
  Temat: podejrzenie Tu
Ola Olka

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14929

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-26, 09:58   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
Powiedzcie, że dobrze, że Ciocia trafi na ten oddział?
Uważam że dobrze. Jest wiadomo że choroby się już nie wyleczy czyli całe działanie jest paliatywne. Na tym oddziale powinni zadbać o ciocię, zabezpieczyć przeciwbólowo i możliwie łagodzić objawy. Po prostu zadbać na tyle na ile się da o jej komfort. Bardzo mi przykro że to tak szybko się toczy.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: podejrzenie Tu
Ola Olka

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14929

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-25, 07:47   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
Czy naprawdę mogą być takie objawy po chemii po takim czasie ( 3 tygodnie)?
Myślę podobnie jak marzena66 że to objawy postępującej choroby a nie tylko chemii. Mój tato w ostatnich tygodniach też nie chciał jeść a raczej już nie umiał jeść pomimo to miał różne zachcianki np kawa albo piwko. I dostawał to co chciał. Kończyło się na łyku, dwóch ale był zadowolony... Nie jest łatwo.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: podejrzenie Tu
Ola Olka

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14929

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-07, 09:48   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
Lepiej żeby miała świadomość ile ewentualnie czasu jej zostało czy nie?
Ja myślę że twoja ciocia zdaje sobie sprawę z sytuacji tym bardziej że jej mąż zmarł też na raka. Nie wiem czy ja bym ją jeszcze dodatkowo "uświadamiała" tzn nie wiem czy sama bym zaczęła ten temat. Natomiast gdyby ona zaczęła rozmowę w tym kierunku to nie ukrywałabym że sytuacja jest poważna.
Trudno nam tu radzić bo jak pisze crayzy każdy człowiek jest inny i ma inną psychikę.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: podejrzenie Tu
Ola Olka

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14929

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-23, 08:47   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
Ciocia zanim otrzyma chemię, ma mieć zrobione TK głowy?
Uważam to za słuszne. TK pomoże określić stan zaawansowania choroby (oby był jak najmniejszy) szczególnie że:
Cytat: Rokowanie pacjentów z drobnokomórkowym rakiem płuca zależy od stopnia zaawansowania choroby. DRP jest bardzo agresywnym nowotworem, często rozpoznawanym w stadium uogólnienia choroby. Pomimo początkowo dużej wrażliwości na chemioterapię i radioterapię nowotwór bardzo często nawraca, dając przerzuty do innych narządów m.in. wątroby i mózgu

Zródło: https://www.zwrotnikraka....komorkowy-pluc/

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: podejrzenie Tu
Ola Olka

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14929

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-15, 08:30   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
Rozumiem, ze mamy do czynienia z bardzo agresywnym nowotworem, źle rokującym.
Niestety. Ciocia dostanie zapewne teraz chemioterapię. Ten rodzaj raka dobrze reaguje na leczenie chemią.
arawis napisał/a:
Chyba jednak o ile dobrze doczytałam dla raka drobnokomórkowego nie ma klasyfikacji z podziałem...
Tak masz rację.
Cytat:
W przypadku raka drobnokomórkowego płuc, ze względu na dużą dynamikę rozwoju choroby, przydatność klasyfikacji TNM w planowaniu leczenia może być ograniczona. W celu ujednolicenia poszczególnych stopni zaawansowania w odniesieniu do możliwości terapeutycznych wprowadzono pojęcie choroby ograniczonej (limited disease – LD) i choroby uogólnionej (extensive disease – ED).

Choroba ograniczona (LD): zmiany nieprzekraczające połowy klatki piersiowej z wysiękiem opłucnej po jednej stronie i zajętymi węzłami chłonnymi wnęki oraz nadobojczykowymi po tej samej stronie (30% chorych).

Choroba uogólniona (ED): wszystkie zmiany nie mieszczące się w definicji choroby ograniczonej (około 70% chorych).

źródło: http://www.onkonet.pl/dp_rakpluca2.php#menu51

Przykro mi ale to nieciekawe wiadomości. Trzymaj się.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: podejrzenie Tu
Ola Olka

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14929

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-10, 07:57   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
Ale już została poinformowana, że z wynikami ma się stawić u onkologa, a to chyba wiadomo co oznacza, niestety..
Cała diagnostyka ma na celu stwierdzenie co w tych płucach jest a skoro było podejrzenie zmian rozrostowych to teraz wyniki musi obejrzeć onkolog. Dopóki jednak nie ma wyników histo-pat. to nie ma pewności.
arawis napisał/a:
Czy jest pewny, że czeka ją chemioterapia czy niekoniecznie przy zajętych węzłach chłonnych będzie taka opcja (mniemam, że zajęte są, skoro były powiększone..).
O sposobach leczenia raka płuc poczytaj tu: http://www.onkonet.pl/dp_rakpluca.html
arawis napisał/a:
Wiem, że dopóki nie ma wyniku nie ma co gdybać, ale chyba już się trzeba na coś nastawiać..
Na to będziesz jestzcze miała czas - poczekajcie na wyniki - poniedziałek tuż tuż. Obojętnie jak będzie - wynik czarno na białym jest zawsze lepszy (bo można zacząć działać) niż gdybanie.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: podejrzenie Tu
Ola Olka

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14929

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-03, 12:42   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
jakie mogą być problemy w związku z bronchoskopią?
Może tak być że nie dotrze się do zmian które są zmienione chorobowo i wtedy bronchoskopia jest fałszywie ujemna (czyli nic nie znaleziono) albo trzeba ją powtarzać. Poczytaj trochę tu: https://wylecz.to/zabiegi-diagnostyczne/bronchoskopia/
arawis napisał/a:
Czy to standardowe postępowanie?
Bronchoskopia jest standartowym badaniem w diagnostyce raka płuc.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: podejrzenie Tu
Ola Olka

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14929

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-04-15, 09:06   Temat: podejrzenie Tu
arawis wiek, fakt że pacjentka pali, podejrzenie o zmiany rozrostowe - wszystko to są czynniki zwiękaszające ryzyko wystąpienia raka.
Narazie jest podejrzenie ale to wystarczy by była konieczność przeprowadzenia dalszej diagnostyki.

Bronchoskopię wykonuje się albo w znieczuleniu miejscowym tylnej ściany gardła, nasady języka oraz strun głosowych albo też czasami w znieczuleniu ogólnym.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group